Sváteční výlet za bývalým členem klubu Ford Cortina dne 8.května 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFC 1200 změněna na modrou barvu v r. 2003.V závěru měsíce dubna 2015 se nám ozval bývalý majitel Cortiny, který ji vlastnil 30 let (Ford Consul Cortina 1200 de luxe, rok výroby 1963) uvedená na našich stránkách na pozici číslo 11. Původní barva byla zelená včetně interiéru. Přední sedadla byla v celku, takzvaná lavice a řízení bylo pod volantem. Po opravě v r. 2003 jsme barvu změnili na modrou, rozdělili přední sedalo na 2 samostatná sedadla a řazení jsme předělali na podlahu. Cortina po této úpravě odjezdila hodně kilometrů a mnohokrát absolvovala výstavu veteránů včetně veteránských projížděk. V současné době čeká na uvedení do původního stavu včetně barvy.

Bylo nám potěšením informovat bývalého majitele Cortiny o tom, v jakém technickém stavu se nachází a zaslali jsme i nějaké fotografie. Na oplátku nám bývalý majitel nabídl ještě materiály a katalog náhradních dílů Mototechny vše z období, kdy Cortinu vlastnil.
A protože pro nás jsou veškeré informace o Cortinách cenné, domluvili jsme si návštěvu v Trutnově, kde v současné době bývalý majitel bydlí, byť se Náchodě narodil a je tak trošku patriot. Do Náchoda tato Cortina jezdila, a jelikož jsme měli doma také Cortinu, tak jsme  si ji pamatovali, ale to jsme ještě byli mladí kluci.

V pátek 8.května 2015 jsme vyjeli z Náchoda Fordem Cortina z roku 1963 do Trutnova, krásnou přírodou kolem řeky Úpy. Byla to krásná pohodová cesta. Škoda, že jsme nemohli jeti původním autem majitele, ale snad se to příště po uvedení do původního stavu podaří.
S rodinou bývalých majitelů Cortiny to bylo milé a příjemné setkání. Hovořili jsme jak jinak než o Fordech. Bývalému majiteli se oživili vzpomínky na doby minulé na ty, kdy si myslel, že bude mít Cortinu do smrti i na ty různé problémy s náhradními díly a na tu nekonečnou práci.

Všichni doufáme v příští setkání už i s Cortinou a přikládáme ještě pár foto ze setkání:

Trutnov201505

 

Trutnov201504

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.